Ovogodišnje 5.  prvenstvo Balkana za atletske veterane i veteranke, u dvorani , održano je u periodu od 6 do 8.ožujka u Beogradu u atletskoj dvorani koja je 2017. godine bila domaćin  Evropskom prvenstvu u atletici, seniorskim vrstama.

Organizacija prvenstva održala se na visokom, profesionalnom nivou uz  učestvovanje reprezentacija Grčke, Bugarske, Rumunjske, Slovenije, Bosne i Hercegovine Albanije, Turske, Makedonije, Srbije , Crne Gore i Hrvatske. Učestvovalo je više od 450 atletičara u dvoranskim disciplinama kao i u bacanjima na otvorenom u sklopu vojnog kompleksa, gdje se bacalo kladivo, disk i koplje.

Za Hrvatsku reprezentaciju učestvovalo je 27 članova iz raznih klubova Hrvatske. Tako su  iz AK Kvarner Rijeka nastupili Branko Poznanović, Vesna Musulin i Slavica Grgurić Pajnić.

„ Moj ovogodišnji nastup u kategoriji W60 + , u bacanju kugle i diska donio mi je naslov dvostruke prvakinje Balkana. Moji prijašnji ovogodišnji  nastupi dali su naslutiti da ću i na ovom prvenstvu ostvariti dobar rezultat. To se na moje zadovoljstvo i ostvarilo. U bacanju kugle osvojila sam prvo mjesto, drugo mjesto pripalo je mojoj klupskoj kolegici Vesni Musulin a treće Ankici Antolić iz Zagreba, tako da su Hrvatskoj pripala sva tri postolja na opće naše zadovoljstvo. Reprezentativke Rumunjske i Bugarske bile su iza nas. U bacanju diska, na otvorenom, pripalo mi je prvo mjesto i zapravo duljinom bacanja diska sam više nego zadovoljna.“

Na prvenstvu najviše medalja osvojila je reprezentacija Grčke 104,  pa Slovenije 94, domaćini Srbije 88, Bugarska 68,  Rumunjska 61  i tako redom …a reprezentacija Hrvatske  43 medalje. Dakako broj osvojenih medalja ovisi i o broju učesnika tako da je Grčka bila  najbrojnija reprezentacija.

Prošlogodišnji domaćini prvenstva Balkana na stadionu bila je Slovenija ali simboličnom predajom zastave BAMACI 2020. ovogodišnji domaćini biti će Albanija u rujnu 2020. Vjerujemo da će uvjeti za održavanje te manifestacije biti u svim segmentima ispunjeni.

Izvješće: Slavica Grgurić Pajnić