Delnice, 27. veljače 2019.

Slavica Grgurić Pajnić osvojila zlato u Novom Mestu

Barbara Heidinger- srebro ( SU Karcher) Austrija, Slavica Grgurić Pajnić -zlato, (AK Kvarner Rijeka) Hrvatska, Vesna Musulin-bronca ( AK Kvarner Rijeka) Hrvatska

Atletska sezona započinje sa prvenstvima u dvoranama. Tako je 23.veljače u Novom Mestu u Sloveniji održano Otvoreno prevenstvo Slovenije u dvorani za veterane i veteranke u novoizgarđenoj dvorani u sklopu Olimpijskog pripremnog centra u Češći vasi u organizaciji atletskog kluba Krka iz Novog Mesta.

U disciplinama bacanja kugle, troskoka, skokova sa motkom, skokova u vis, skokova u daljinu, brzo hodanje na 3000 m, trčanje na 3000m, 800 m, 200 m, 60 m i 60 metra sa preponama, nastupilo je gotovo 500 sudionika u svim starosnim skupinama i kategorijama. Nastupali su atletičari iz Slovenije, Hrvatske, Austrije i Mađarske.

Za Hrvatsku reprezentaciju nastupala su 23 atletričara ukupno osvojivši 18 zlatnih, 10 srebrnih i 6 brončanih medalja.

Za Hrvatsku nastupila je i Slavica Grgurić Pajnić iz Delnica, članica AK Kvarner iz Rijeke u disciplini bacanja kugle. Na prvom ovogodišnjem nastupu osvojila je prvo mjesto i zlatnu medalju. Drugo mjesto pripalo je Hajdinger Barbari iz Austrije a treće klupskoj kolegici Musulin Vesni iz Rijeke.

Takmičenja se nastavljaju prema kalendaru a već slijedeće održava se u Zagrebu kao prvenstvo Hrvatske u dvorani , 9. ožujka 2019.godine.