Delnice,30. rujan 2013.

Ovogodišnji sportski uspjesi- veteranke sporta -Slavice Grgurić Pajnić

DELNICE Kroz dugogodišnje bavljenje sportom , kao osobnim izborom življenja, u slobodno vrijeme, rekreaciju i sportske klubove, dakako treba istaknuti dugogodišnju sportašicu Grada Delnica Slavicu Grgurić Pajnić. U ranoj mladosti osnovnoškolskog i srednjoškolskog obrazovanja pridonijela je kulturi sporta učestvujući na atletskim borilištima Grada Delnica na uspjesima za škole, odnosno bila je i član rukometnog kluba Delnica. Nemogućnost putovanja na relaciji Brod Moravice-Delnice i dolazak na treninge nakon nekog vremena odvaja je od sporta. Kroz radni odnos u Hrvatskim šumama organizira i učestvuje u natjecanjima kroz radničko sportske igre u zimskim sportovima, kuglanju, streljaštvu. Prije tridesetak i više godina postaje članom ženskog kuglačkog kluba Delnice i do današnjeg dana još uvijek je aktivna  igračica ŽKK Goranina Delnice koji nastupa u prvoj B ligi Hrvatske. Slijede  mnogi sportski uspjesi i nagrade, kroz razne sportove, pa sve do današnjeg dana, odnosno u kategoriji veteranki.
                Uz ovaj prelet kroz sportske godine, svakako je potrebito istaknuti rezultate u ovoj godini posebno s toga što su uspjesi  napravljeni u različitim sportovima odnosno svestranost je veoma važna kategorija osobnosti spomenute sportašice. Kraj prošle i početak ove godine obilježen je kroz uspjeh na sanjkaškom   Kupu Gorskog kotara-sportsko rekreativnog natjecanja, na prirodno uređenim sanjkalištima osvojila je ukupno 8 medalja, 3 zlato, 3 srebro, 2 bronca i stekla titulu drugo plasirane sanjkašice u svojoj kategoriji – više od 36,  za 2013. god odnosno prošlu godinu 2012.  bila je prvakinja Kupa. Na prvenstvu Hrvatske za veteranke u kuglanju –Zagreb 2013, osvojila je drugo mjesto. Dugogodišnja je učesnica sportske manifestacije „ Kros Novog lista dolinom Kupe  te je i ovu godinu ponijela  titulu najbolje u svojoj kategoriji. Uz poznanstvo sa atletskim stručnjacima iz Rijeke na tom prvenstvu , dogovorila je početak i uključivanje u rad i natjecanja kroz atletski klub u Rijeci – Kvarnertrans Autotrans  te je 8. 06. 2013 godine učestvovala na Međunarodnom atletskom mitingu veterana Rijeka i u kategoriji bacanja kugle i utrke 8oo m osvojila dvije zlatne medalje. Utrkom prijateljstva i noćnim polu maratonom povodom  ulaska Hrvatske u EU u Brodu na Kupi, pridonijela je podršci iste manifestacije uz uspješno savladavanje 23,10 km,  kao i dokazu da su  godine  zanemariv faktor  a učestvovanje i motiviranost pobjeđuju sve prepreke. Iz godine u godinu na plivačkom mitingu Kupom uzvodno osvaja odličja a ovu godinu u svojoj  kategoriji osvaja broncu.  Na otvorenom prvenstvo Hrvatske za veterane atletike u Zagrebu,  tijekom sedmog mjeseca,  u bacanju kugle i utrci na 8oo m osvaja dvije zlatne medalje. Zadnji , do današnjeg dana, je uspjeh  dakako i kruna uspješnosti  sportašice u ovoj  godini  kroz sportska  natjecanja Slavice Grgurić Pajnić, te učestvovanjem na Balkanskom prvenstvu u atletici u Zagrebu  u bacanju kugle osvaja srebrnu medalju . Uz ove uspjehe ne treba zanemariti i uspjehe u sportskim igrama šumara, koje se održavaju godišnje na nivou  Hrvatske i Hrvatskog šumarstva . Kroz sve protekle godine donosi najviša odličja u kuglanju, odbojci na pijesku za Upravu šuma Delnice, te je u ovoj godinu u paru, kuglanje,osvojila prvo mjesto. Godina 2013. optočena je sa dvadesetak odličja, što dakako ovu sportašicu gura na sam vrh sportskog ponosa i  veteranskih uspjeha  sporta Grada  Delnica