Delnice, 7. srpnja 2019.

Slavica Grgurić Pajnić završila je kao trostruka prvakinja Hrvatske za 2019.

23. Otvoreno atletsko prvenstvo Hrvatske, zbog renoviranja stadiona Mladost u Zagrebu, održalo se 6.07. u Rijeci na stadionu Kantrida.

Ukupno je nastupilo 45 klubova i to iz Slovenije, Srbije, Bosne i Hercegovine, Austrije, Njemačke i Hrvatske sa 116 natjecatelja u svim disciplinama i dobnim skupinama.

Svoj veteranski nastup za AK Kvarner iz Rijeke atletičarka iz Delnica, Slavica Grgurić Pajnić završila je kao trostruka prvakinja Hrvatske za 2019.godinu osvojivši tri zlatne medalje i to u bacanju kugle, koplja i diska.

Dakako da veseli svaki uspjeh sportaša ostvaren na nekom natjecanju. Mene posebno što je to bilo prvenstvo Hrvatske , posebno što mogu u veteranskoj kategoriji ,zahvaljujući formi i zdravlju i u ovako težim uvjetima, velika vrućina, odraditi i završiti svoj nastup uspješno. Ovo natjecanje kao i prethodno sa Otvorenog prvenstva Slovenije održanog u Domžalama, je zapravo izlučno za izbor ulaska u reprezentaciju RH za natjecanja koja slijede u narednom periodu ( Šesteroboj nacija u Mađarskoj, Evropsko prvenstvo u Veneciji, Balkansko prvenstvo u Rumunjskoj).

Uz trostruko prvo mjesto Slavici Grgurić Pajnić na proglašenju uručena je i zlatnu medalju za bacački petoboj iz Ptuja gdje je održano Otvoreno prvenstvio Slovenije i Hrvatske u petoboju i bacačkom petoboju. Naime u Ptuju je dobila zlatnu medalju osvojivši prvo mjesto a to se boduje i za Hrvatski nastup pa je u bacačkom petoboju osvojila prvo mjesto i naslov prvakinje Hrvatske.